Ana SayfaEv DekorasyonuÇevrenizi Traverten İle Lüksleştirmenin Yolları

Çevrenizi Traverten İle Lüksleştirmenin Yolları

Çevrenizi Traverten İle Lüksleştirmenin Yolları

Traverten, evimizin her köşesine ve her eşyasına uyum sağlayabilecek bir dekorasyon malzemesidir. Banyodan mutfağa, havuz kenarlarından dış cephe kaplamalarına kadar birçok alanda kullanılabilen travertenle gelin evimiz için neler yapabiliriz bir görelim.

traverten tasarım örnekleri

  • Odalarınız için doğru traverten seçimi

Traverten, kireçtaşı içerikli ve güzel bir matlığı olan mermerdir. Eviniz için seçeceğiniz traverten çeşidi, matlığıyla doğru orantılı olarak eşyalarınıza uyum göstermelidir. Duvar kaplamaları, banyo yer uygulamaları, mutfak tezgahı ve evimizin birçok noktasında kullandığımızda mat olmasına rağmen gösterdiği şıklığa şaşıracaksınız.

  • Büyük Girişleriniz İçin Traverten Kullanın

Evinizin, işyerinizin büyük görkemli bir girişi var fakat siz bu büyük görkemli girişe bir türlü istediğiniz estetiği katamıyorsunuz. İşte bu noktada travertenin estetiği girişinize can verecek. Girişinize estetik katacak travertenden daha iyi ve daha ekonomik bir malzeme olduğunu düşünmüyorum.

traverten ev ve işyeri giriş tasarımları

  • Büyük Ölçekli Traverten Bloklar Evinize Estetik Katacak

Evinizin herhangi bir yerine döşemeye karar verdiğiniz traverten blokların büyük olması, estetiği daha da arttıracak. Özellikle banyo ver ve duvar kaplamalarında büyük ölçekli traverten blokların kullanılması, estetiği arttırdığı gibi, size ekonomik bir çözüm sunacaktır.

  • Tarihin Dokularını Evinize Taşıyın

Traverten, çok eski nesillere uzanan bir malzemedir ve dünya çapında birçok anıtsal yapılarda kullanılmıştır. Tarihsel bağlantıları olmakla birlikte, aynı zamanda bugün en lüks ve modern evlerde kullanılır. Travertenin tarihi dokusu, tarihin ve modern mimarinin en göz alıcı yapıtaşı olan traverteni evinizde tercih etmeniz için geçerli bir sebep olacaktır.
traverten mutfak

  • Traverten Seçmenin İpuçları

Traverten gözenekli bir yapıya sahip mermerdir. Bu nedenle kimyasal ürünleri emebilme özelliğine sahiptir. Kimyasal ürünleri sıkça kullandığınız alanlarda traverteni tercih etmemelisiniz. Traverten, doğası gereği çeşitli renklerde ve desenlerde olmasına rağmen bir bütünlük gösterir. Yani renk ve desen farklı olsa da, ilk bakışta gördüğünüz bir malzemenin traverten olduğunu çok rahatlıkla anlayabilirsiniz. Evinizde bir bütünlük istiyorsanız, traverten doğru bir seçenek olacaktır. Eğer traverten kullanmak istiyorsanız ve yukarıdaki sebeplerden ötürü kullanamıyorsanız, travertene yakın renk ve tonlarda granit tarzı malzemelere yönelebilirsiniz.

  • Lüks Banyolarınız İçin Traverten

Yüzyıllar öncesine uzanan Traverten denenmiş ve gerçek bir yapı malzemesi haline geldi. Banyolar, traverten uygulamaları için en ideal alanlardan birisidir. Özellikle banyo duvarlarında traverten mozaik ve fayans uygulamalarında çok yönlü olmasını seveceksiniz. Diyagonal ayarlanmış traverten fayans, doğal mat ile birleştiğinde banyonuza mükemmel bir estetik katacaktır.

traverten banyo örneği

  • Evinizin Açık Alanlarında Tercih Edebilirsiniz

Traverten, sadece evinizin iç kısımlarında kullanmak için değildir. Evinizin dış kısımlarında da tercih sebebi olabilir. Özellikle dekoratif duvar tasarımları, bahçe merdivenleri ve yüzme havuzu zemin kaplamalarında en çok tutulan malzemelerin başında gelir. Özellikle yüzme havuzlarının ayak basılan kenar kısımlarında, traverten mat ve güzel görünümüyle kaymaz olması nedeniyle en çok tercih edilen malzemelerin başında gelir.

traverten bina dışı tasarım örneği

  • Cilalı Traverten İle Evinize Şıklık katın

Evinizin iç ve dış kısımlarında cilalı traverten kullanmak, evinize şıklık katar. Mat görünümüyle birçok kişinin beğenisi kazanan traverten, cilalı görünümüyle de hayli iddialı bir yapı malzemesidir. Özellikle bahçe mobilyalarıyla eşleştirdiğinizde ve bir şömineyle kombine ettiğinizde çevrenizden olumlu yorumlar alacağınızdan eminim.

traverten banyo

Yastıklarınıza Re

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...