Ana SayfaEv DekorasyonuÇocuk Odası DekorasyonuÇocuk Odası Dekorasyonu nasıl olmalı?

Çocuk Odası Dekorasyonu nasıl olmalı?

Çocuk Odası Dekorasyonu nasıl olmalı?

Çocuklarınız, büyüdükçe ihtiyaçları da artıyor. Çocuklarınızın odasını ihtiyaçlarına göre düzenlemeniz gerekebiliyor. Doğumundan büyümesine kadar geçen zamanda odasını nasıl dizayn etmesi gerektiği konusunda bu yazı sizlere yardımcı olacaktır.

çocuk odası dekorasyonu

Çocuğunuz özgürce boyasın, yazsın, çizsin

Ufak yaştaki çocuklar, ellerine geçirdikleri her şeyle duvarlara, kapılara ve nereye bulursa oraya yazıp çizerler. Bu birçok ev hanımının belki de en çok dert ettiği şeylerin başında gelir.

Çocuğunuzun odasına rahatça ve istediği gibi yazıp çizebileceği bir duvar yazı tahtası oluşturun ve bu ortamı kullanmasını sağlayacak eğitimi verin. Böylelikle eline geçirdiği kalemle evin duvarlarına değil, odasındaki hazırladığınız ortamda yazıp çizecektir.

Böylelikle hem evinizin duvarlarını korumuş olursunuz, hem de yazma ve not tutma alışkanlığı kazandırırsınız.

çocuk odası yazı duvarı

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Çocuğunuzun Fikrini Alın

Çocuğunuz büyüdükçe kendi zevkleri gelişmeye başlayacaktır. Odasını dekore ederken, çocuğunuzun fikrini almanız, odasını benimsemede daha çok hoşuna gidecektir.

Tabii ki ev dekorasyonunuza uygun bir tasarıma da yönlendirebilirsiniz. Böylelikle hem çocuğunuzun içine sinen bir dekorasyon, hem de ev dekorasyonunuza uygun bir tasarım olacaktır.

Erkek çocuklar, futbol, basketbol ve otomobil sporları gibi veya çizgi film karakterleri gibi dekorasyon öğelerini benimserken, kız çocukları çiçekli, kelebekli, prensesli ve çizgi film karakterli odalarının olmasını istiyor. Tabii renklerde de büyük farklar var. Erkeklerin favori rengi mavinin tonları olurken, kızlar pembe tonları tercih ediyor.

erkek çocuk odası

kız çocuk odası

Çocuk Odasını Uzun Süre Kullanılacak Şekilde Tasarlayın

Çocuklar, büyüdükçe ihtiyaçları da değişiyor. Değişen ihtiyaçlarına devamlı cevap verecek bütçeniz veya zamanınız olmayabilir. Bu nedenle ileriye dönük ihtiyaçlarını düşünerek planlı bir oda tasarımı yapmanız hem bütçenize yararlı olacaktır, hem de sizi zahmetten kurtaracaktır.

Dar Odalar İçin Tavsiye

Çocuklar, bütün oyuncaklarını bir arada görmek ister. Bunun için dar odalarınızda bolca çekmece ve raf sistemi kullanın. Oyuncakları da hepsini bir arada tutmanız durumunda, ortalıktaki dağınıklı bir düşünün. Ayrı ayrı çekmece ve dolaplarda saklayacağınız oyuncakları, her seferinde oynaması için siz verin. Bu şekilde odanın dağınıklığının bir nebze önüne geçebilirsiniz.

cocukodasiii

Yatak Odası Tasarı
Sevgililer Gününe

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...