Ana SayfaEv DekorasyonuSalon DekorasyonuDekorasyonda Yeni Trend Niş

Dekorasyonda Yeni Trend Niş

Kişinin yalnız kaldığı zamanlarda izlediği, çoğu zaman ister istemez göz göze geldiği, hayaller kurduğu, düşündüğü, konuşamayan, duyamayan, anlayamayan ama tüm bunlara rağmen hiçbir yere de gitmeyen, her zaman olduğu yerde duran, birçok kişinin derdini çekmek durumunda kalan mekânlar: duvarlar. İnkâr edilemeyecek bir gerçektir bu, herkes yalnız kaldığı zamanlarda mutlaka sığınır duvarlara… Hatta “Ağlama duvarı” tamlaması da özünü bu duvarlara sığınma durumundan alır. Duvarlar böylesine bir sığınak noktasıyken, sürekli duvarlara bakılarak düşüncelere dalınıyor, hayaller kuruluyorken bomboş kalması doğru olmaz elbette diye düşünülüp şahane bir projeye imza atmış dekorasyon dünyası: Niş!

Yeni Trend Niş Yeni

Dekorasyonun yeni gözdesi niş sayesinde artık duvarlar dümdüz, tek renk durmak zorunda değil! Artık duvarlara bakıldığında insanın içini huzur dolması, neşe dolması mümkün. Çünkü niş dekorasyonu, adeta insan psikolojisi için bir terapi gibi.

1ef5b__3-niche-in-the-wall

Niş, kelime anlamıyla “Duvar içerisinde bırakılan oyuk, göz, hücre.” anlamlarına gelmekte. Duvarın içinin oyulması ve oyulan duvar içine istenilen dekorasyonun, istenilen temanın uygulanmasıyla yapılan niş, son zamanlarda birçok mekânın, cafelerin, iş yerlerinin, ofislerin, otellerin ve evlerin gözdesi olmuş durumda. Dekorasyonun yeni trendi nişler, yeni yapılan evlerin birçoğunda tercih sebebi oluyor. Oyulan duvarın içerisine tablo koydurmak hatta bir de minik bir lambayla ışıklandırma yapmak hem ev dekorasyonuna hem de o duvara bakan kişiye öyle hoş bir hava katıyor ki, kişi bu duvarların karşısında saatlerce bakakalmayı istiyor. Oyulan duvarlara koyulan vazolar, çiçekler, taşlar, kitaplar… Ve daha akla gelebilecek her türlü aksesuar, duvarları daima daha güzel, daha gösterişli ve daha huzur verici gösteriyor. Çağın en güzel fikirlerinden olan bu niş dekorasyonu, duvarlarla irtibatı olan her insan tarafından tıpkı bir terapi gibi mutlaka denenmeli.

2011 Blog Pictures 519

Niş Dekorasyonu

Niş Dekorasyonu

Dekorasyonun Yeni Gözdesi Niş

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Dekoratif Köpek Yuv
2014 Post Modern Ban

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...