Ana SayfaEv DekorasyonuEn Modern ve İlginç Halı Modelleri

En Modern ve İlginç Halı Modelleri

Halılar, bir odanın dekorunu bütünleyen son noktalardır. Perdelerden başlayıp vitrinle, duvarla devam eden dekor halılarda son bulur. Bu açıdan halıların dekorda büyük bir yeri vardır.

Halıların dekorasyonda kapladığı bu büyük yer, halı tasarımcılarını da harekete geçirmiş, zamanla ortaya birbirinden iddialı halılar çıkmıştır. Halıların öyküsünü bilirsiniz, halı üretme işlemi ilk olarak gencecik kızların her bir deseni tahtalardan tek tek geçirerek dokumasıyla oluşmuştur.

Her bir desenin emek olduğu bu dokuma halıları, gelişen teknolojiyle birlikte sanayi, yani fabrika etkilemiş ve artık halılar fabrikalarda üretilir olmuştur. Fabrikalarda üretilen modern halıların çeşidi gün geçtikçe artmış, ortaya daha önce görülemeyecek derecede ilginç halı modelleri çıkmıştır. Dokuma işlemindense fabrikalarda üretilen bu halılar daha kısa sürede üretildiğinden, halı üretimi birden tavan yapmış, dokuma halıların fiyatlarındaki büyüklük de fabrika halıları sayesinde düşmüştür.

yama-simli-hali

Son zamanlarda dekore edilen evlerde de halı seçimi yapılırken özellikle en modern ve ilginç halı modelleri tercih edilir oldu. Artık halıların ne kadar kir tuttuğu, yerin ne kadarını kapladığı, malının nasıl olduğu değil de; nasıl görünüp evi nasıl tamamladığı önemli. Hal böyle olunca birçok halı firması da alışılagelmiş halı düzenini bozara değişik tasarımlara imza attı. Baktıkça içine düşeceğinizi sandığınız üç boyutlu halılardan tutun da bir kenarı kırılmış gibi duran halılar, birçok halı üst üste durmuş gibi gözüken halılara kadar birçok ilginç halı çeşidine halı satan her yerde rastlamak mümkün. Bu halı türlerinin ne kadar kullanışlı olduğu bilinmez ama görenleri hayrete düşürdüğü ve kendine hayran bıraktığı bariz bir şekilde ortada. Görülen o ki, yakın bir tarihte düz desenli halılardan eser kalmayarak tüm halılar bu şekilde bir ilginçlik taşıyacak.

bonita-1227-07-1

kabartmali-hali-modelleri-H9r

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Banyo Dekorasyon Fik
2014 Yatak Odası Mo

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...