Ana SayfaEv DekorasyonuEv Dekorasyonunda Pastel Renk Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Pastel Renk Kullanımı

Pastel renkler eskiden çok tercih edilmese de, günümüzde artık evlerimizin her noktasında tercih edilir bir renk tonu hale geldi. Duvar boyalarımızda, eşyalarımızda, nevresim takımlarımızda, mobilyalarda ve evimizin birçok alanında pastel renkler artık önemli bir yere sahip. Pastel renkleri dekorasyonda nasıl kullanmamız gerektiği üzerine fikirlerimizi paylaşalım.

pastel renk ev dekorasyonu

Pastel Renklerde Ev Dekorasyonu Fikirleri

Salon Dekorasyonu: Salonunuzda pastel tonlar ağırlıklı bir dekorasyona karar verdiyseniz, bu renk tonunu evinizin hemen hemen her köşesinde kullanmaya karar vermişsiniz demektir. Öncelikle pastel renkleri salonunuzda tercih ediyorsanız, salonda bir karmaşa hakim olmamalı.

Pastel renkler ne kadar zarif görünümlü olsalar da, bir arada bulundukları zaman çok karışık bir görüntü oluşturabilirler ve bu tarz hiç hoşunuza gitmeyebilir. Bu nedenle salonunuzda soluk ya da açık renkli duvar boyasıyla kombin yapabileceğiniz pastel renkli koltuk takımı ya da beyaz renkli mobilyalarınızla kombin yapacağınız pastel renkli mobilya çeşitleri farklı bir ambiyans oluşturmanıa olanak verecektir.

pastel renk ev dekorasyonu

Çalışma odası dekorasyonu

Eğer evinizde bir çalışma odanız mevcutsa, bu çalışma odasını mümkün olduğunca sade bir biçimde dekore etmelisiniz. Çünkü çalışma odası dekorasyonu sade olmalı ki, sizler de çalışırken o karmaşanın içinde kaybolmayın. Bu nedenle pastel renklerle süslenmiş tablolar, avizeler veya biblolar ile süsleme yaparak çalışma odanızı sade ama renkli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eğer çalışırken çok fazla dikkat kaybı yaşamıyorsanız halı rengi veya duvar rengi için pastel renklerden birini seçebilirsiniz.

pastel renk çalışma odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu genelde beyaz renk üzerine tercih edildiği için, pastel renk tonlarını halılarınızda, perdelerinizde, yatak örtüsü ve nevresim takımlarınızda kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü yatak odası günün yorgunluğunu atabileceğiniz, güne zinde ve dinç başlamanız için tasarımına ve dekorasyonuna dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir.

pastel renk yatak odası dekorasyonu

Çocuk / bebek odası dekorasyonu

Çocuk ve bebek odası dekorasyonunda pastel renklerin kullanımı artık pek tercih edilmiyor ve çocuğunuzun büyümesi ve gelişmesini takip eden süreçte çocuğunuz belli bir yaşa geldiğinde onunda fikrini alarak tercihinizi yapmanızı tavsiye ederiz. Günümüzde artık çok güzel hazır çocuk odası mobilyaları mevcut ve çocukların sevdiği çizgi film karakterleriyle bezenmiş durumda. Bu mobilyalara göre sizde dekorasyonda kullanacağınız renkleri seçebilirsiniz.

Hol dekorasyonu

Hollerinizde kullanacağınız pastel renkli tablolar, pastel renkli dresuar ve pastel renk tonlarında çerçeveler, holden adımını atan misafirlerinizi anında büyüleyebilir. Evinize gelen misafirlerinize böylelikle güzel bir hoş geldin diyebilir, onları evinize girişte büyüleyebilirsiniz. Tabiki bunun da en güzel yolu pastel renklerin kullanılmasıdır. Bu renkleri duvarlarınızda kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz.

Mutfak dekorasyonu

Artık günümüzde beyaz eşya tabiri sadece anlam ifade ediyor. Yani beyaz eşya diye tabir ettiğimiz eşyalar çeşitli renklerde sunulabiliyor. Eğer siz hala mutfak eşyalarınızı beyaz kullanmak istiyorsanız o zaman pastel renkleri duvarlarınızda kullanmanızı öneririz. Eğer duvar renginizi beyaz kullanacaksanız, pastel renkleri eşyalarınızda tercih edebilirsiniz.

pastel1

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
2014 Yatak Odası Mo
Uzakdoğu Perde Mode

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...