Ana SayfaEv DekorasyonuMutfak Dekorasyonuİndüksiyonlu Ve Ankastre Ocak Modelleri

İndüksiyonlu Ve Ankastre Ocak Modelleri

Gelişen teknoloji ile klasik ocaklar da artık tarihe karışıyor. Yerini çok daha teknolojik olan indüksiyonlu ve ankastre ocak modellerine bırakıyor. Elbette ki bu ocaklar klasik ocaklara nazaran çok daha kullanışlı ve pratik. Sonuçta elini yaklaştırdığında yakan bir ateş yok.

İndüksiyonlu Ve Ankastre Ocak Modelleri

Üçüncü nesil bir ocak olan indüksiyonlu ve ankastre ocaklar oldukça hızlı çalışırlar. Çünkü yemeği pişirdiğiniz kap, ısı kaynağına dönüşüyor. Bu da indüksiyonlu ve ankastre ocakların yüzeyinin ısınmasını engeller. Manyetik bir alan ile çalışan ve üzeri seramik ile kaplı olan indüksiyonlu ocaklar bizim için adeta yemek pişirmenin en kolay yolunu önümüze seriyor.

İndüksiyonlu Ve Ankastre Ocak Modelleri

İnsanın aklına tabi eğer kap ısı kaynağı olarak kullanılıyorsa bu ocaklarda ateşin seviyesini nasıl ayarlayacağız? Manyetik bir düzen ile çalışan bir yapısı olduğu için indüksiyonlu ve ankastre ocak modellerinde ısıyı ayarlama düğmesi ile dilediğiniz ısıya getirdiğinizde bundan yemeği pişirdiğiniz kap da doğrudan etkilenecektir. Klasik ocaklarda ısı üretme kapasitesi çok ama çok düşüktür. Çünkü enerjinin çok büyük bir kısmını alevler kendileri için kullanırlar. İndüksiyonlu ocaklarda ise böyle bir sıkıntı olmadığından ısı verimliliği yüzde kırk dört gibi bir oranda daha fazladır.

İndüksiyonlu Ve Ankastre Ocak Modelleri

Ancak indüksiyonlu ocaklar ile ilgili ufak bir sorun var. Maalesef ki indüksiyonlu ocaklar her tencere ve tava ile çalışmıyorlar. Onlar için özel olarak üretilmiş olan kaplarla ancak bu ocakları kullanabilirsiniz. Bu nedenle eğer indüksiyonlu ocak almaya karar verdi iseniz evinizdeki tüm tencere, tava ve cezveleri yenilemeniz gerekiyor.

İndüksiyonlu Ve Ankastre Ocaklar

Bununla birlikte ankastre olmasının da getirileri çok fazla. İlk olarak parmak izi bırakmıyor. Diğer ocak yapılan malzemelere göre çok daha dayanıklı ve sağlam.

sy-induction-hob-white

Ve son olarak işin estetik boyutuna gelirsek kesinlikle indüksiyonlu ve ankastre ocaklar çok daha şık duruyor.

NauCnJd4jClIfKekRN4nGVFg4AUlNbnC

Modern-Induction-Hob

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
En Yeni Jaluzi Perde
Mutfak Tezgâhı Mod

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...