Ana SayfaEv DekorasyonuKaravan Ev Olarak Tasarlanan Muhteşem Bir Yapıt

Karavan Ev Olarak Tasarlanan Muhteşem Bir Yapıt

Karavan Neden Tercih Edilmeli?

Karavan, içerisinde uzun süre yaşanabilecek, içi yemek yapmaya, uyumaya, temel ihtiyaçları gidermeye uygun gereçlerle donatılmış römork veya motorlu araçlardır. İnsanlara seyahat ettikleri yerlerde konut ortamı sunma amacıyla geliştirilmişlerdir.

Kimi zaman gittiğimiz seyahatlerde ve gezilerde evimizin rahatlığını ve konforunu ararız. Uyuduğumuz yatak bile bazen bize kendi yatağımızı özletir olur.

Bunun için karavanlar bazı insanlar için seyahat etme aracı olarak tercih edilebiliyor. Amerika’da yaşayan Andrew ve Gabriella Morrison çifti, evlerindeki konforu beraberlerinde taşıyabilmek için muhteşem bir karavan üretmişler. Bu karavanı da 33 bin $ gibi bir fiyattan satışa sunuyorlar. Detaylı bilgiye Tiny House Build sitesinden ulaşabilirsiniz.

karavan

İçerisinde tam donanımlı bir mutfak, yatak odası ve 3 ayrı yatak olabilen bölme, banyo ve tuvalet, kısacası bir evde aradığınız tüm özellikler var. Gittiğiniz gezilerde bunun gibi bir araçla seyahat ettiğinizi düşündüğünüzde, evinizin konforunu aratmayacağı bir gerçek. Diğer bir gerçekte, Türkiye’de bunun gibi karavan sahibi olabilmek için böyle girişimcilerin fazla bulunmayacağı veya bunun gibi karavanların yurtdışından getirilmesinin oldukça pahalı olabileceği.

Karavan2

Muhteşem Manzaralar Sizi Bekliyor Olabilir

İçerisinde bulunan masanın ve yatak olarak da kullanılan bölmenin önünde bulunan pencerelerden muhteşem bir manzara izlenebilir. Ayrıca çektiğiniz noktayı güzel bir şekilde seçtiğiniz zaman manzaranın tadına doyum olmayacaktır. Bu araçların güzelliği de burada yatıyor zaten. Tatilinizi dilediğiniz gibi tasarlayabilir, kendi tatilini kendiniz belirleyebilir ve daha uyguna daha mükemmel bir tatil yapabilirsiniz.

Karavan4

Karavan5

Karavan6

2. El Karavan İşinizi Görebilir

Fiyatlar el yakıyor olabilir. Bu gibi durumlarda temiz 2. El karavan tercih sebebiniz olabilir. Bunun için karavan modellerini internette arayabilir, belki de yeni seyahatinize yeni karavanınızla çıkabilirsiniz. Bunun gibi bir karavan olmasa dahi, ortalama bir karavan güzel bir tatil için işinizi görecektir.

Karavan’ın Tercih Sebepleri

Bugün motokaravan ve çekme karavan olmak üzere iki tür karavan da kullanılmaktadır. İki türün de kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Uzun konaklama süreleri söz konusuysa çekme karavan, kısa süreli konaklamalar için ise motokaravan tercih edilmektedir. Çekme karavanın lastik aşınma gideri dışında pek bir amortisman ihtiyacı yoktur. Hareket özgürlüğü ön planda ise motokaravan tercih nedeni olmaktadır.

Karavan2

Karavan3

Karavan7

Karavan8

Karavan9

Karavan10

Karavan11

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Davlumbaz Bu Kadar K
Banyo Modelleri Göz

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...