Köşe Takımı Modelleri

Yenilik ve görsel zenginlikle kucaklaşmak istiyorsanız, bu yazımıza göz atmadan geçmeyin derim. Kendine özgü duruşuyla, tasarım harikası olan bu köşe takımları, hayranlık uyandırıyor değil mi? Siz de bu köşe takımlarından alarak, evinizin tasarım harikasına dönüştürülmesine katkıda bulunabilirsiniz.

köşe takımı

Köşe Takımı Seçimi

Köşe takımı seçiminde, bulunduğunuz ortamın genel konumu ve kullanım alanları göz önünde tutulmalıdır. Köşe takımları misafir odası ve oturma odalarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Kimi zamanda keyifli bir kahvaltı sonrası, kahvenizi rahatlıkla yudumlamanız için, mutfağınızda da değerlendirilebilmektedir. Büyük bir yatak odası ya da çocuk odasında da kullanımları görülmektedir. Bu tamamen sizin fikrinize ve görsel anlayışınıza göre değişmektedir.

catania-leather-corner-suite-left-black-red-125-p
Köşe Takımı nda Çeşitlilik

Köşe takımları, oturma odasında rahatlığı sağlayan bir üründür. Günümüzde mobilyaların çeşitliliğiyle, dar kalıplı bir şekilde mutfaklarımızda da köşe takımları kullanılmaktadır. Fakat, bu konumuzda belirttiğimiz köşe takımları kadar rahat olmamaktadır. Mesela, mutfakta yemek yeme alanı olarak oluşturulan köşe takımları, bunlara bir örnek olmaktadır. Tabi ki bu köşe takımları mutfağa güzel bir görünüm katmaktadır , ama diğer bahsettiğimiz köşe takımları kadar rahat olmamaktadır.

Köşe takımları, kimi zamanda görsel anlamda ortamımıza renk katmaktadır. Mesela, köşe kısımlara yapılan biblo veya kitap, dergi koyma alanı, güzel bir görünüm sağlamaktadır. Oturma şekline göre, baş kısmı ayarlanabilen, otomatik başlıklarda bunlara bir örnek olabilir. Ya da gizli bölme halinde ihtiyaç gereği çıkarılabilen, bardak koyma aparatı gibi birçok çeşitliliği de vardır. Tabi ki hanımlarımızın en çok memnun kaldığı, sandıklı köşe takımları da oldukça ilgi çekicidir. Bazen çocukların oyuncağını yada diğer kalabalık eşyaları toparlamak için uygun bir seçimdir. Bunun gibi birçok örnekte verebiliriz.

x5039-1_1.jpg.pagespeed.ic.ZElty1I5ll
Köşe Takımı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köşe takımı seçilirken en önemli dikkat edilmesi gereken şey, bulunduğunuz ortamın genel konumudur. Nasıl ki, büyük bir oturma odasına ufacık bir köşe takımı olmayacağı gibi, küçük bir oturma odasına da, haddinden fazla büyük bir köşe takımı olmayacaktır.
Köşe takımlarının yüksekliği de çok önemlidir. Bir koltuk takımı halinde parçalı olmayacağı için, yükseklik seçimi de göz ardı edilmemelidir. L şeklinde olan köşe takımlarının kullanım alanı, bir cam kenarına denk geldiğini düşünürsek, camdan yüksek bir köşe takımı hiçte kullanışlı olmaz değil mi? Camın açma kapama rahatlığı için, köşe takımlarımızı camdan alçak bir şekilde seçmek daya uygun olacaktır.

Köşe takımlarının temizliğinin de kolay olması çok önemlidir. Eski zamanlarda annelerimiz eşlerimiz bunu bir nebzede olsun engellemek için, yedek örtü kullanırlardı hatırlarsınız. Fakat günümüzde kumaşın kalitesine bağlı olarak, rahat silinebilir ve kir tutmayan kumaşlar artık kolaylık sağlamıştır. Şöyle ki, bir tükenmez kalem lekesi bile, ufacık bir ıslak mendil yardımı ile tamamen gidebilmektedir.

Diğer yandan da, köşe takımlarının alt temizliğinin kolay olması için, mutlaka ayaklı tercih edilmelidir. Bu da sizin temizlik anlamında kolaylığa ulaşmanızı sağlayacaktır.
Köşe takımlarının birçoğunda yastık kullanılmaktadır. Tabi ki takımların büyüklüğüne bağlı olarak, bu yastık kullanımı daha rahat olmaktadır. Şöyle ki, oturma alanı çok geniş olmayan bir köşe takımında, büyük yastık kullanımı rahat oturmamızı engelleyecektir. O yüzden seçimlerinizi yaparken bunu da göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

letonya-kose-slider4

lovely-colorful-fabric-sofa

f82cf285-1375-443f-a71a-497d54bb40b5LEGATO1

8009-furniture-sofa-sofa-set-living-room-furniture-modern-colorful-fabric-bed

Köşe Takımlarında yatak ve sandık olma özelliği oldukça hayatı kolaylaştırıyor değil mi?

1378440963_542964792_1-L-Shape-Corner-Sofas-Factory-Price-Hinjewadi

b-sofa-sectional-vg88

Sade ve şık bir köşe takımı

contemporary-corner-sofa-beds-50213-3834407

Spor tutkunları için tasarlanmış oldukça şık bir köşe takımı

Fabric-Corner-Sofa-Set-Designs-Ideas-in-Modern-Living-Room-Design-Ideas

fancy-ultramodern-corner-living-room-idea-sofa

FB,9715,21,river-kose-takimi-modern-kose-takimlari-065

Köşe Takımlarında canlı renklerin zerafeti

883

Mutfak Dolabı Model
Biblo Modelleri İle

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...