Ana SayfaEv DekorasyonuMutfak DekorasyonuMutfağınızda Eşyalarınıza Yer Açın

Mutfağınızda Eşyalarınıza Yer Açın

Mutfak, evinizde günün en çok vakit geçirdiğiniz alanlarından biridir. Evinde düzeni sevenler için mutfakta yapılacak birkaç düzenleme dağınıklığı yok ettiği gibi, evinize modern bir görüntü de katabilir.

Mutfak Nasıl Dekore Edilmelidir?

Mutfağınızda Özel Kiler

Eğer mutfağınızın bir kısmını kiler olarak ayırma şansınız varsa, bu sizi büyük bir karmaşıklıktan kurtaracaktır. Evinizin kiler olarak kullanabileceğiniz alanında mutfakta size engel olan araçlarınızı, yiyeceklerinizi, kısacası size ayak bağı olabilecek tüm her şeyi saklayabilirsiniz.

mutfak-kiler

Özel Çekmeceler

Mutfağınızda kullandığınız kepçe, tahta kaşık, spatula vb. mutfak gereçleri, kapladıkları büyük alan nedeniyle koyacağınız yer konusunda sıkıntı çekiyor olabilirsiniz. bu sıkıntıyı mobilyacınıza yaptıracağınız bir çekmeceyle giderebilirsiniz.

Mutfağınıza yeni bir dolap yaptıracaksanız, en baştan böyle bir seçeneği düşünebilir, eski mutfağınıza da 2 çekmecenin birleşimiyle bu şekilde yeni bie çekmece oluşturabilirsiniz. böylelikle mutfağınızda karmaşadan kurtulabilirsiniz.

kaşıklık çekmecesi

Tezgah Köşelerini Değerlendirin

Mutfak tezgahının köşeleri, çok geniş olmasına rağmen bir türlü verimli olarak kullanamadığımız bir alandır. bu alanı, özel tasarlanmış çekmece ile mükemmel bir alana dönüştürebilirsiniz.

Böylelikle bu ölü alanı kullanışlı bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

mutfak-kosecekmece

Yaprak Çekmece

Mutfaktaki dağınıklığı önlemek için çekmeceler en büyük yardımcıdır. Bunun için çekmece tasarımlarına çok büyük önem vermelisiniz.

Yaptıracağınız bir kaç çekmece ile çok büyük dağınıklığın önüne geçebilirsiniz. Yaprak çekmece ile evinizdeki ıvır zıvır malzemeleri saklayarak dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

yaprak çekmece

Lavabo Altı Çekmece

lavabo altları, genelde pek kullanılmaz. Kullanılsa da, düzenli olmaz. Bu düzensizliği engellemek için yaptıracağınız bir çekmece ile özellikle temizlik malzemelerinizi bu alanda saklayabilirsiniz. Böylelikle lavabo altını değerlendirdmiş ve düzene sokmuş olursunuz.

lavabo altı çekmece

Çöp Kutusu Çekmecesi

Çöp kutuları, mutfağımızda belki de en çok yer kaplayan eşyaların başında gelir. Çöp kutularının koku yapma olasılığı ve görüntü itibariyle saklanması daha uygun olacaktır. Bu nedenle çöp kutusu çekmecesi yaptırmak en uygun çözüm olacaktır.

mutfak-copkutusu

Derin Sürgülü Raf

Mutfak dolabınızın bir kısmını derin sürgülü raf olarak ayırabilirsiniz. Derinliği ve sürgülü yapısıyla en arkadaki malzemelere bile kolaylıkla ulaşabilir, bu şekilde mükemmel bir alan kazanabilirsiniz.

Ayrıca mutfak tezgahınızın açık kısımlarına yaptıracağınız bir kapak, hem görüntü kirliliğini engelleyecek, hem de mutfak dolabınıza estetik katacaktır.

mutfak-derinrafmutfak-derin

Seyyar Dolap

Belki de en kullanışlı olabilecek bir düşünce. Seyyar dolabı her türlü ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. Kimi zaman ekmek kesme tahtası, kimi zaman masa ve buna benzer ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kullanışlı bir öğe olarak tasarlanmış.

mutfak-seyyardolap

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Gitar tutkunları İ

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...