Mutfak Dolabı Modelleri

Bu yazımızda modern mutfak tasarımları için ilham kaynağı olacak ürünleri tanıtıyoruz. Tüm modern mutfak tasarım fikirlerini oluşturarak, bir koleksiyon sunmayı düşünüyoruz. Mutfak tasarım trendleri günümüzde oldukça hızla değişmektedir.

Amazing-white-and-orange-floral-kitchen-cabinet-pattern-in-modern-l-shaped-kitchen-design-with-small-backsplash-wall-tiles-and-recessed-lights

Mutfak Dolabı Çeşitleri

Renklerin cümbüşüyle, ortama canlılık katan ve genel kullanım özelliklerinin çeşitliliğiyle, hayatı kolaylaştıran birçok mutfak dolabı modeli bulunmaktadır. Canlı renklerin yanı sıra klasik tarzda yapılan mutfak dolabı da oldukça ilgi toplamaktadır. Ama şuan günümüzde, hanımlarımızın öncelik tercihi canlı renklerle, çiçek motifleriyle döşenmiş ve ilginç lavabo tasarımlarının oluşturduğu ürünler olmaktadır.

mutfak dolabı

Mutfak Dolabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir mutfak dolabı seçiminiz için profesyonel bir yardımcınız olması gerekmektedir. Öncelikle en iyi firma, doğru bir fiyat aralığı araştırılarak seçiminizi kolay bir hale getirebilirsiniz. Firmanızı yada fabrikanızı belirledikten sonra bütçenize uygun ürünler bakarak, işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ve sonrasında zevkinize uygun renk ve ürün kullanım çeşitliliğiyle doğru tercihinizi bulabilirsiniz. Siz tam olarak ne istediğinizi biliyorsanız, zaten hayal ettiğiniz mutfak dolabı sizin olmuş demektir.
Mutfak dolabı seçimi, mutfağı genel anlamda tasarlamak için verilen en büyük ve en önemli bir karardır. Dolap seçimi en pahalı unsur olarak görülmemelidir. Seçimlerde öncelik olarak fiyatı sorgulamak yerine, genel görünüm, kullanım alanları esas alınmalıdır. Bu nedenden dolayıdır ki, bu araştırmayla size en doğru mutfak dolabı seçeneğini sunacağımı düşünüyorum.

 Mutfak dolapları önemli bir yatırımı temsil etmektedir. Dayanıklı bir mutfak dolabına sahip olmanız için her anlamda kapsamlı ve kalite düzeyi yüksek ürünler tercih etmek gerekmektedir. Şunu da unutmamak gerekir ki malzeme ne kadar kaliteli ve pahalı olursa olsun her zaman için bir dolabın rahatlıkla kullanılabilmesini sağlayan ilk unsur düzgün dübel ve vidayla birleştirilmiş olmasıdır. Ve kabin içindeki raflar kesinlikle ¾ “kalın ve ayarlanabilir olmasıdır.

Mutfak dolaplarında ürünün kalitesinin ve kullanımının yanı sıra, görselliği de bir o kadar önemlidir. Bazen küçük dokunuşlarla, mutfağımızı daha da muhteşem bir hale getirmek artık elimizde. Şöyle ki; bazen köşeye konulan bir çiçek detayı yada bir biblo,kitaplık köşesi ortamı daha da zenginleştirmeye neden olabilir. Kişinin hayal dünyasının kapsamlı olmasıyla, bu yerini daha değişik fikirlere bırakabilir.

mutfak dolabı

Mutfak Dolabında Rafların Önemi

Kaliteli bir mutfak dolabı rafının 5/8 inç kalınlığında olması gerekmektedir. Bu kalınlık üzerlerine yerleştirilen mutfak malzemelerinin ağırlığı ile, herhangi bir şekilde kavis ve kırışmayı önlemektedir. Bir mutfak tezgah üstü için tipik yüksekliği, bitmiş zeminden 36 inç dir. Bitmiş zeminden 4 inç ve kabine yüzünden gömme 2 inç, kabine dibinde bir parmak boşluk için izin verir. Eğer lavabonun altında bir çöp sepeti ya da geri dönüşüm kutusu saklamayı planlıyorsanız, kabine boyutunu seçerken, dikkate onların boyutlarının da alınması gerekmektedir. Sizin lavabo taban kabine, iç suya dayanıklı olması, ya da suya dayanıklı kaplamaya sahip olmalıdır.

Mevcut birçok kabine boyutları vardır, ancak ortak derinliği 24 ve genişliği 18 arasında olabilir. Mutfak dolabının iç rafları ve dış kısmının rahatlıkla temizlenebilen ürünlerden seçilmesi, bize hayatı kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra, suya dayanıklı bir malzemeyle tamamlanmış olması da gerekmektedir. Ev hanımlarımız mutfak dolabı seçimlerinde, öncelikle kullanım çeşitliliğine bakmaktadırlar. Derin bir şekilde oluşturulmuş çekmeceler, kiler olarak kullanılan bölmeli dolaplar ve otomatik sistemde, yani dolaba yerleştirilen bir mekanizmayla, kapağın usulca kapanmasını sağlayan çekmeceler, hanımlarımızın önceliğinde yer almaktadır.Ve mutfak dolaplarında köşe kısımlarının rahatça kullanılmasını sağlayan katlamalı mekanizmalarda oldukça ilgi çekmektedir.

Picture_12 002

Sadece mutfak dolabı seçimiyle de her şey bitmiş olmuyor. Mutfak dolabı seçimi kadar lavabo seçimi de çok önemlidir. Mutfak dolabına yakışır işlevsel, dayanıklı, şık ve temizliği kolay bir lavabo seçimi yapmak gerekmektedir. Ve böylelikle evinize, gözünüze ve ruhunuza hitap eden bir mutfak dolabına sahip olabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Modelleri

 Mutfak dolabında turuncunun ve çiçek motiflerinin zerafeti..

Sade ve şık bir mutfak dolabı

Sehpa Modelleri
Köşe Takımı Mode

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...