Mutfak Tezgâhı Modelleri

En az mutfak dolapları kadar mutfak tezgâhı modelleri de ilgi çekiyor. Ev dekorasyonunu sevenler için mutfak ayrı bir keyiftir. Mutfak dolapları, tezgâh, masa ve sandalyeler ve daha birçok detay… Şık ve modern bir mutfak tercih edenlerin yanında klasik mutfak tercih edenler de bir hayli fazladır. Mutfak tezgâhları ise ayrı bir bölüm oluşturur. Yüzlerce çeşit mutfak tezgâhı içerisinden mutfak dolaplarına ve dekorasyona uygun tezgâh seçmek oldukça zordur. En iyi sonuçlar için mutfak tezgâhı dolaplarla birlikte yaptırılmalıdır. Gerek dolaplar ile arasında oluşacak uyum gerekse aynı zamanda eskimesi açısından bir arada yaptırılması en doğru olanıdır.

Mutfak Tezgahı Modelleri

Mutfak dolapları ile uyum içinde olması gereken mutfak tezgâhı çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Granit, mermer, çimstone gibi çok sayıda tezgâh türü mevcuttur. Granitten yapılan tezgâhlar oldukça dayanıklıdır. Granit iç püskürük kayaç özelliği taşıdığından kolay kırılmaz. Mermer ise kalkerin başkalaşmış halidir. O da son derece dayanıklı denebilir. Çimstone ise yüzde doksan üç oranında kuvars ve yüzde yedi oranında polyester içermektedir ve içlerinde en dayanıklısıdır. Laminat mutfak tezgâhları da mevcuttur. Parçacıklı taşlar içeren granit görüntü itibarı ile çok hoştur ve çoğu mutfak dolabına da uyar. Mermerde ise çok çeşitli renk seçeneği mevcuttur. Sarı, beyaz, gri ve bunun gibi renklerde olabilir. Yapay mermerlerde ise her renk tezgâh bulmak mümkündür. Simli tezgâhlar ise yine çok tercih edilmektedir.

Mutfak Tezgahı Modelleri

Genel olarak mutfak tezgâh modelleri son derece çeşitlilik göstermektedir. Kişinin zevkine bırakılır ve dolaplarla uyumuna göre seçilir. Dayanıklılık bakımından farklılık gösteren maddeler içerisinde en dayanıklısı çimstone adı verilen temelini kuvarsın oluşturduğu bir maddedir. Granit ve mermer de dayanıklıdır. Yapay mermerler bunlara oranla daha dayanıksız olmaktadır.

Mutfak Tezgahı Modelleri

Modern-Kitchen-Countertops-white-marble-countertops-in-the-kitchen-idea

Quartz-Kitchen-Countertops_s4x3_lg

l_0

e

Corian-countertops-rounded-design-kitchen-appliances

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
İndüksiyonlu Ve An
2014 Salon Dekorasyo

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...