Ana SayfaDekorasyon FikirleriOdalarınızda Renk Uyumu

Odalarınızda Renk Uyumu

Odalarınızda renk uyumu yaratarak oluşturacağınız harika dekorasyonlar ve tasarımlar mevcut. Renk uyumu şüphesiz kıyafetten odalara kadar her alanda geçerlidir. Renk uyumunun önemi yadırganamaz. Odalarda yalnız duvarların boyaları için değil tüm mobilyalar için geçerli olan renk uyumu özellikle kadınlar için son derece büyük önem taşır.

Odalarımızda kullandığımız renkler oldukça önemlidir. Doğru renklerin insana verdikleri enerji sayesinde insanlar daha enerjik ve sıcakkanlı olabilirler. Soğuk renklerin tercih edilmesi durunda ise evde daha yorucu ve bunaltıcı bir atmosfer oluşur. Renklerin uyumuna dikkat ediyorsak eğer öncelikle mobilya seçiminde tercih edeceğimiz renkleri belirlememiz gerekir. Çünkü evin duvarlarının rengini değiştirmek çoğu zaman daha kolaydır. Oysa mobilyalar her zaman değiştirilemeyebilir.
Odanızda Renk Uyumu
Evin içerisinde her odada farklı bir uyum yakalamak çok önemlidir. O anki ruh haline göre bizi rahatlatacak renklerin bulunması çok önemlidir. Salonda daha açık ve sade renkler kullanılması ferahlık ve huzur açısından oldukça önemlidir. Yine mutfak dolapları ve diğer eşyaların da durumuna göre değişmekle birlikte evin yemeklerinin piştiği mutfakta genel itibari ile sıcak renkler tercih edilmelidir. Yatak odasında renk seçimi çok önemlidir. Zira sabah uyandığında enerjinin tam olarak kazanılması için mavi, sarı, turuncu gibi tonlar çok idealdir. Odalarınızda renk uyumu yakalamak için yapacağınız küçük değişiklikler de renk uyumunu sağlayabilir. Yatak odası veya oturma odasında duvarların boyanmasıyla beraber bozulan renk uyumunu ortak renkteki kırlent veya minderlerle tamamlamak mümkündür.
Renklerin Zerafeti
Renk uyumu her alanda geçerli olduğu gibi odalar için de geçerli bir kuraldır. Her odada farklı bir renk uyumu yakalanması çok önemlidir. Farklı enerjilere sahip renklerden doğru olanın seçilmesi gerekir. Aksesuarlar da renk uyunun yakalanmasında büyük öneme sahiptir.
acik-renk-ev-dekorasyonu_20130719171243_b 

modern-yatak-odası-modelleri-161-540x457 

Renkli-Ev-Dekorasyonu-Colored-Home-Design-500x416

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Farklı Tasarım Ve
Sezonun En Şık Mut

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...