Sehpa Modelleri

Sehpa evin genel anlamda dekorasyonunu oluşturan objelerden birisidir. Sehpa bir obje olmanın yanı sıra, evin birçok alanında kolaylık sağlamamıza sebep olmaktadır. Mesela bir çay kahve molalarında, bardaklarımızı rahatlıkla koyabileceğimiz ya da gazete, kumanda, dergi gibi ihtiyaçlarımızı üzerinde muhafaza edebileceğimiz bir eşyadır.

Sehpa modelleri

Sehpa birçok kullanıma sahip bir ev eşyasıdır. Sehpalar evin genel olarak düzenini sağlamaktadır. Şöyle ki; üzerine içecek, dergi, gazete, uzaktan kumanda ya da eğlenceli masa aksesuarlarını görüntülemek için her eve ihtiyaç olan bir eşyadır.

sehpa modelleri

Bu yenilikçi saat sehpa büyük bir oturma odası parçasıdır. Günümüzün en şık oturma odası dekoru için tasarlanan bu saatli sehpa çok çarpıcı detaylar sunuyor. Bu benzersiz eser, Roma rakamları ile oluşturulan, camla kaplı, güçlü bir metal tabanı ile tamamlanmaktadır.

sehpa modelleri

Hangi Tarz Sehpa Modelleri İhtiyacımı Karşılar?

Bunu belirlemek için, öncelikle odanın genel konumu göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük bir odada ufacık bir orta sehpa hiçte hoş durmaz değil mi? Ya da küçük bir odada tüm odayı kaplayan büyük bir sehpa da aynı şekilde ortamı çirkinleştirmektedir. Bu yüzden odanın büyüklüğüne göre sehpa modelleri seçiminin boyutunu değiştirmek gerekmektedir.

sehpa modelleri

Sehpa Modelleri Seçimi

Sehpa odanın dekorasyonun geri kalanını tamamlamak için birleştirici bir anahtardır. Mesela dikdörtgen bir şekilde sehpamı almayı düşünüyorsuzun? O zaman 2 mobilyanın toplam uzunluğunu ölçerek ve mobilya aralığına 2 3 metre mesafe koyarak bir tercih yapmalısınız. Böylelikle doğru tercih yaptığınız orta sehpayla mobilyanızda, ortamınızda güzel bir görünüme kavuşacaktır. Genel olarak sehpanın yüksekliği, rahat bir ulaşım oluşturmak için mobilyanızdan yüksek olmamalıdır. Böylelikle çayınızı , kahvenizi içerken daha rahat hareket etmenize sebep olacaktır.
sehpa seçimi odanın genel konumunun yanı sıra mobilya dizaynı ile de ilişkilidir. Mesela klasik bir şekilde döşenmiş bir odaya, spor bir sehpa asla tercih edilmemelidir.

sehpa modelleri
Orta Sehpa Seçimi

Mobilyalarınızı düzenlerken bir merkez noktasımı oluşturmak istiyorsunuz? O zaman buna kare şeklinde dizayn edilmiş bir, orta sehpa yardımcı olabilir. Düz yapısıyla farklı oturma alanlarını birleştirerek, güzel bir görünüm sağlamaktadır. Böylelikle hem odaların bütünlüğü sağlanmış olur, hem de görsellikte bir zenginliğe dönüştürülmüş olur.

book-coffee-table05

Sehpa Çeşitleri

Sehpanın genel kullanımı harici, daha fazla ihtiyacını karşılamasını istiyorsanız,bunun içinde çeşitli seçenekler sunulmuştur. Çeşitli çekmeceler, gizli bölmeler yapılarak da ufak tefek gereçlerinizi koyabileceğiniz alanlar oluşturulmuştur. Bu da düzen anlamında bulunduğunuz ortama katkı sağlamaktadır. Ya da resimlerinizi muhafaza etmeniz için oluşturulan, albüm şekilndeki sehpalar, bu da oldukça ilginç bir tasarım değil mi?

820753p
Klasik tarzda döşenmiş eviniz için, bu ilginç sehpa modelleri iyi bir fikir olabilir.

Cool Coffee Tables4

interior-marvelous-playstation-controller-coffee-table-design-freakishly-fascinating-table-designs

WoodenTentacleTable

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Banyo Modelleri Göz
Mutfak Dolabı Model

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...