Ana SayfaEv DekorasyonuYatak Odası DekorasyonuYatak Odalarınız İçin 10 Yaratıcı Düşünce

Yatak Odalarınız İçin 10 Yaratıcı Düşünce

Yatak odaları sabahları güne zinde başlamamız için en rahat olması gereken yerlerin başında gelir. Bunun için  de yatak odamıza yapacağımız ufak dokunuşlarla güne zinde başlamak için gerekli çalışmayı basit yollarla yapmış olabiliriz.
1- Yataktan İner İnmez Zemine Basmayın
Özellikle soğuk kış günlerinde yataktan kalkar kalkmaz soğuk zemine basmak istemezsiniz. Bunun için yatağınızın hemen yanına ayaklarınızın altına gelecek şekilde bir kilim veya benzeri bir eşya serebilir, bu şekilde uyanır uyanmaz soğuk zeminden kurtulmuş olursunuz. Tabi ki bu arada terliklerinizi de hazır etmeyi unutmayın.
2- Yatak Odası Dekorasyonu
Yatak odalarında dekorasyonu genelde çocuklarımız için tercih ederiz. Fakat yetişkinler de yatak odası dekorasyonu yaparken, kendi zevk ve tercihlerini odaya yansıtmalılar. Bu şekilde dinlenmeye çekildiğimiz yatak odasında huzurlu bir gece geçirebiliriz.
3- Yastıklarınızı Doğru Seçin
Yatak odasında bizleri rahat ettirecek bir diğer unsur da yastıklar. Bazıları yüksek yastıkları tercih ederken, bazıları da düşük yastıkları tercih edebiliyor. Yatak odasında gece boyu başınızın altında olacak yastığınızı titizlikle seçmelisiniz ki güne zinde başlamak için rahat bir uyku uyuyabilesiniz.
4- Yatak Odasında Oturmak İçin Bir Eşya Bulundurun
Yatak odanızda yatağınızın dışında bir de oturmak için sandalye, koltuk tarzı eşyalar bulundurabilirsiniz. Bu eşyalar size giyinirken, kitap okurken, makyaj yaparken gibi uyku harici etkinliklerinizde yardımcı olacaktır.
5- Teknolojiyi Yatak Odanızdan Uzak Tutun
Yatak odanızdan telefon, televizyon benzeri vaktinizi alacak teknolojik eşyaları uzak tutun. Çünkü yatak odası sizi ertesi güne hazırlayacak uyku uyumanız için tasarlanmış bir odadır. Yatak odanızda günlük vaktinizi alan bu teknolojik aletler, uykunuzdan vakit çalacak ve ertesi güne zinde uyanmanıza engel olacaktır.
6- Sevdiğiniz Eşyaların Koleksiyonunu Bulundurun
Yatak odanız müsait ise kendinize bir koleksiyon köşesi oluşturabilir, uykuya dalarken bile baktığınız zaman huzur bulabilirsiniz. Bunun için raf benzeri bir sistem yapabilir, hem fazla yer kaplamadan koleksiyonunuzu oluşturabilir, hem de sevdiğiniz eşyalarla iç içe olabilirsiniz.
7- Doğru Gece Lambası Seçimi
Gece yatarken ışıkları açık bırakmayı tercih ediyorsanız veya yatmadan önce gece lambası kullanıyorsanız, hem zevkinize uygun, hem de gözlerinizi yormayacak derecede ışık saçacak gece lambaları seçin. Bu şekilde yatmadan önce gözleriniz yorulmaz ve ertesi güne zinde uyanmış olursunuz.
8- Büyük Yatak Seçimi
Yatak odanız için en önemli eşyaların başında yatağınız gelir. Her şeyden önemlisi büyük bir yatak size güzel bir uyku ziyafeti çekmenizi sağlayacak, güne zinde başlayabileceksiniz.
9- Yatak Odanıza Fotoğraflar Asın
Yatak odanıza tablo benzeri veya sevdiğiniz bir fotoğrafı asabilirsiniz. Yalnız aile bireylerinin fotoğraflarını asmamanızı tavsiye ederim. Çünkü uzakta olan bir aile bireyinizin fotoğrafını gördüğünüzde hüzünlenebilir, özlediğinizi anlayabilir ve uykunuzu kaçırabilirsiniz.
10- Yatak Odası Renk Seçimi

En önemli konuların başında da renk seçimi geliyor. Yatak odasının duvarları, kullandığınız eşyaların renkleri hem zevkinize uygun olmalı, hem de size huzur vermeli. Bu şekilde geceleriniz daha rahat geçecektir.

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
2015 Banyo Fayans Mo
2015 Duvar Kağıdı

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...