Ana SayfaEv DekorasyonuYatak Odası DekorasyonuYatak Odası Tasarım Örnekleri

Yatak Odası Tasarım Örnekleri

Yatak odası insanın evinde ayrı bir öneme sahiptir. Birçok insan için yatak odası günün stresini attığı yerdir. O yüzden yatak odasının manzarası ne kadar güzel olursa, o kadar huzurlu oluruz.

Bu yazımızda sizlere çeşitli yatak odası tasarımları göstereceğiz. Keyfine düşkün ve huzur arayanlar için bu tasarımlar biçilmiş kaftan. Kim bilir, belki sizde bu tasarımlardan esinlenip, yatak odanıza değişikliğe gidebilirsiniz.

yatak odası tasarım örnekleri

Yatak Odası Tasarımlarından Kimler Yararlanabilir?

Bu tasarımlardan ev sahipleri, otel sahipleri, pansiyon sahipleri yararlanıp, kendi mülklerinde uygulayabilirler.

İlk örneğimizde Seattle’da Washington Gölü’ne bakan bir yatak odası. Odanın manzarasında göl ve ağaçların tepe noktaları var. Sabah uyandığınızda böyle bir manzarayla karşılaşınca, yataktan çıkmak istemeyebilirsiniz. Geniş pencereler, manzarayı izlemek için tasarımın püf noktası

göl manzarası

İkinci örneğimizde oda manzarası bir tepenin yamacı. Yüksek tavan yapısıyla odaya ferahlık katılmış. Bir de tepe manzarası eklenince ortaya güzel bir tasarım çıkmış.

yatakodasi2

Üçüncü örneğimizde New York manzarası göze çarpıyor. Eğer şehir ortamındaysanız ve apartmanın yüksek katında oturuyorsanız, şehir manzarası seviyorsanız, böyle bir tasarım düşünebilirsiniz.

yatakodasi3
Dördüncü örneğimiz biraz çalışma ofisini andırsa da, dikkatli bakıldığında yatak odası olduğunu anlayacaksınız. Evde çalışanlar için geniş bir salona kurulacak yatak, salonu hem yatak odası hem de çalışma ofisi olarak kullanmanıza olanak verecektir. Tabi buna manzara da eklenince manzara harika olmuş.

yatakodasi4

Beşinci örneğimizde yine bir şehir manzarası görülüyor. Bu tasarıma daha çok iç mimariye önem verilmiş. Geniş odanız varsa düşünülebilir.

yatakodasi5

Altıncı örneğimizde odamız düz bir araziye bakıyor. Ufak da bir göl manzarası dikkat çekiyor. Tabii ki en önemli unsur, pencerelerin büyük ve manzarayı ortaya çıkarması.

yatakodasi6

Yedinci örneğimiz benim en hoşuma giden örnek. Ahşap yapıyı sevenler benzer bir tasarım uygulayabilirler. Taban, tavan ve duvarlar tamamen ahşap olarak tasarlanmış. Ayrıca duvarlarda dekoratif süsler için ayrılan yerler, odasında ayrıntıyı sevenler için ideal olacaktır. Tabi bu odaya bir de deniz manzarası eklenince, yatak odasından çıkmak ister misiniz bilinmez.

yatakodasi7

Sekizinci örneğimizde yatak odasında şömine görüyoruz. Kim yatak odasına şömine tercih eder orası bilinmez ama ayrı bir hava kattığı kesin. Tabii ki bu havayı katan sadece şömine değil, tabandan tavana kadar olan pencereler ve muhteşem deniz ve yeşillik manzarası.

yatakodasi8

Dokuzuncu ve Son örneğimizde pencereler odanın tabanından başlıyor. Yatağa uzandığınız zaman muhteşem doğa manzarasını önünüzde buluyorsunuz. Güzel bir tasarım.

yatakodasi13


yatakodasi10

yatakodasi11

yatakodasi12

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Şık ve Gösterişl
Çocuk Odası Dekora

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...