Yeni Doğan Bebek Beşikleri

Doğuma yakın birçok annenin telaşı vardır bunlardan birisi de bebek beşiği seçimi.. Bebek doğduktan sonra, en az 3 ay anne odasında yatacağı için, yeni doğan bebek beşiği şarttır. Annenin sürekli geceleri kalkıp bebeğini emzirmesi, ağladığında hemen uyanabilmesi için odasının bir köşesinde mutlaka beşik bulundurmalıdır. Bunun içinde anneler olabildiğince az yer kaplayan yeni doğan bebek beşiği tercih etmektedirler.

 

Yeni doğan bebek beşikleri gün geçtikçe çeşitliliğini ve görsel zenginliğini artırmaktadır. Yeni doğan bebek beşikleri uzun süreli kullanılmadığı için, seçim yapılırken görselliğe bakılır. Fakat yeni doğan bebek beşiği seçiminde bu tamamen yanlış bir olgudur. Çünkü öncelikle görsellik değil bebeğiniz önemlidir.

Bebeğiniz her ne kadar bu beşiği fazla kullanmamasına rağmen düşme riskini unutmamak gereklidir. Yatak yüksekliği bebeğinizin düşme riskini artıracaktır. Bu nedenle yatak yüksekliği iyi ayarlanmalıdır. Bunun yanı sıra taşınabilir, sabit olmayan bebek beşikleri daha kullanışlı olacaktır. Tekerlekli, hafif ve küçük bebek beşiği seçimi yaptığınızda bebeğinizi 7/24 göz önünüzde tutabilirsiniz.

Bu makaleyi sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz:
Sıradışı Yatak O

fatiherol5408@gmail.com

Bu makaleyi oylayın:
İlk yorumu siz yapın

Bir yorum yazın...